Spływ Rospudą


Jednodniowy spływ kajakowy rzeką Rospudą

Jednodniowy spływ kajakowy rzeką Rospudą

Trasa: Małe Raczki-Święte Miejsce (15km)
Czas: ok. 4 godz.
Koszt: 60,00 zł /osoba (UWAGA! wymagana minimalna ilość osób do organizacji spływu - 8 osób)

Dolina Rospudy to bardzo malowniczy odcinek Suwalszczyzny, idealny na jednodniowy spływ kajakowy. Występują na nim trzy typy krajobrazu, od niemal górskich nurtów po leniwie płynącą rzekę wśród łąk i szuwarów, Jest to piękny fragment rzeki Rospudy wpisany do Natura 2000. Płynie się częściowo przez Puszczę Augustowską, na trasie spotykamy ruiny Pałacu Paca w Dowspudzie, oraz uroczysko Święte Miejsce - tajemnicze starodawne miejsce dawnego kultu religijnego. Na trasie jednodniowego spływu Rospudą spotykamy wielkie głazy, konary drzew, wysepki, rozwidlenia. Ta rzeka zachwyci nas niepowtarzalnością krajobrazów wzgórz morenowych i unikatowym bogactwem przyrody bagien nadrospudziańskich

Organizacja spływu Rospudą - ważne informacje

Wszystkie spływy, w tym jednodniowy spływ Rospudą rozpoczynamy codziennie w bazie Burdeniszki 1 (na trasie do Wigier), rozpoczynamy je około godz.10:00, ale zapraszamy również o każdej innej porze, jesteśmy bardzo dyspozycyjni i dostosujemy się do Państwa potrzeb.
Spływy na Rospudę, Marychę i III odcinek Czarnej Hańczy prosimy zarezerwować przynajmniej dzień wcześniej, ponieważ musimy zebrać grupę minimum 8 osób.

Świadczenia:

  • przewóz uczestników na spływ i po spływie
  • miejsce w kajaku,wiosło, kapok, 
  • bezpieczny parking gratisZapraszamy serdecznie na jednodniowe spływy kajakowe Rospudą !