Spływ Marychą

Jednodniowy spływ kajakowy rzeką Marychą

Jednodniowy spływ kajakowy rzeką Marychą

Trasa: Zelwa - Stanowisko (17km)
Czas: ok. 4-5 godz.
Koszt: 60,00/osoba
UWAGA! Minimalna ilość osób wymagana do organizacji spływu to 8 osób.

Rzeka Marycha to jedna z najmniej znanych rzek, na której organizowane są spływy kajakowe. To duża atrakcja dla koneserów kajakarstwa i w ogóle sportów wodnych. Marycha jest niewielką rzeką, ale ma niezwykle urokliwe fragmenty, które zauroczą każdego. Nadaje się do spływów tak dla doświadczonych kajakarzy, jak i dla rozpoczynających swoją przygodę turystów. Marycha to rzeka Łagodna. Na odcinku Zelwa - Budwieć zobaczymy szerokie brzegi, powolny nurt, brzegi porośnięte trzcinami i innymi roślinami wodnymi, głębokość umiarkowana, silne meandry. Od pierwszych budynków miejscowości Budwieć (po lewej stronie) szybszy prąd, rzeka węższa i coraz bardziej urokliwa, są też powalone drzewa, które trzeba ominąć. Rzeka płynie na granicy polsko-litewskiej (widoczne z brzegów słupki graniczne).

UWAGA! Konieczność posiadania dowodu osobistego możliwe kontrole graniczne.

Organizacja spływu Marychą - ważne informacje

Wszystkie spływy, w tym jednodniowy spływ Marychą, rozpoczynamy  w bazie Burdeniszki 1 (na trasie do Wigier), chyba że umówimy się że Państwo dojeżdżają na miejsce rozpoczęcia spływu  .
Spływy na Rospudę, Marychę i III odcinek Czarnej Hańczy prosimy zarezerwować przynajmniej dzień wcześniej, ponieważ musimy zebrać grupę minimum 8 osób.

Świadczenia


  • przewóz uczestników na spływ i po spływie
  • miejsce w kajaku
  • wiosło, kapok, 
  • bezpieczny parking gratis
Zapraszamy serdecznie na jednodniowe spływy kajakowe Marychą !