sobota, 25 marca 2017

Jednodniowe spływy kajakowe !!!

Spływy jednodniowe


Jednodniowe spływy kajakowe Czarną Hańczą

Jednodniowe spływy kajakowe Czarną Hańczą

Jednodniowe spływy kajakowe Czarną HańcząRospudą i Marychą to świetny pomysł na aktywne i nie wyczerpujące spędzenie czas. Spływy jednodniowe cieszą się dużą popularnością. Pozwalają zapoznać się z rzeką, odwiedzić jej najciekawsze zakątki, miło spędzić czas i wrócić do naszego ośrodka, bądź w  inne zaplanowane miejsce (zapewniamy Państwu transport na i ze spływu). Dla ułatwienia wyboru na jaki szlak się zdecydować, wybraliśmy najpiękniejsze z nich. Czarną Hańczę podzieliliśmy na trzy unikatowe etapy - każdy z nich jest niepowtarzalny i urokliwy,  każdy z nich jest inny, natomiast z Rospudy i Marychy wybraliśmy po jednym odcinku.

Czarna Hańcza spływ w jeden dzień

U nas rzeka Czarna Hańcza ma swój początek, (wypływając z jez. Wigry), także spływ rozpoczynacie od razu rzeką.

Przebywając na terenie Wigierskiego Parku Narodowego ( również płynąc kajakiem, statkiem, kolejką wąskotorową, rowerem) turyści mają obowiązek posiadania kart wstępu.

Cennik kart wstępu do WPN

1. Karta wstępu jednodniowa - pełnopłatna: 6 zł, ulgowa: 3 zł
2. Karta tygodniowa - pełnopłatna: 15 zł, ulgowa: 7 zł 50 gr
3. Karta dwutygodniowa - pełnopłatna: 20 zł, ulgowa:10 zł
 posiadaczom kart dużej rodziny wstęp jest bezpłatny,
Karty można zakupić w naszej bazie kajakowej, u kontroli WPN na trasie lub on-line na stronie WPN.


I Etap: spływ jednodniowy na początek

Trasa: Burdeniszki (początek Czarnej Hańczy) - Wysoki Most (13 km)
Czas: ok. 4 godz.
Koszt: 40,00 zł /od osoby cena dotyczy min. 4 osób, ( w przypadku 2 osób na tym odcinku koszt spływu wynosi 60zł od osoby, jeśli są 3 osoby 50zł od osoby)

Jest to etap łatwy idealny dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kajakami, rzeka jest bardzo spokojna, ma tu niesamowite walory estetyczne jest piękna i majestatyczna. Płyniemy pośród szumiących trzcin i sitowia, pełnych gderającego ptactwa. Otaczają nas rozległe, bogate w różne gatunki roślin i zwierząt podmokłe łąki. Brzegi są porośnięte trzciną, tatarakiem i pałką wodną. 
Na tym odcinku możemy spotkać wiele gatunków ptactwa wodnego (kaczki, krzyżówki, czaple siwe).


II Etap: dla szukających przygody krótszy

Trasa: Wysoki Most - Frącki (14km)
Czas: ok. 3,5 godz.
Koszt 50zł /od osoby cena dotyczy min. 4 osób ( w przypadku 2 -3 osób na tym odcinku koszt spływu wynosi 70zł od osoby)

Rewelacyjny odcinek dla osób szukających przygody, nie wymaga dużych umiejętności kajakarskich,idealny dla osób rozpoczynających spływ, jak również dla osób obeznanych z wiosłami. Na tym etapieCzarna Hańcza tak jak Kameleon skórę zmienia swój charakter. Z łagodnego nurtu przechodzi w szybszy. Jest to bardzo malowniczy odcinek - ze spokojnych i bujnych łąk wkraczamy do dziewiczej Puszczy Augustowskiej. Na szlaku spotykamy zanurzone w nurcie głazy, powalone przez wiatr i bobry drzewa, które łatwo ominąć, lub zatrzymać się i robić zdjęcia. Po drodze mijamy mostki, kładki, wyspy trzcinowe. Brzegi są wysokie i piaszczyste dając wrażenie płynięcia w tunelu żywiołów.

II Etap: dla szukających przygody  dłuższy 

Trasa: Maćkowa Ruda - Frącki (20km)
Czas: ok. 5 godz.
Koszt 50 zł /od osoby cena dotyczy min. 4 osób ( w przypadku 2 - 3 osób na tym odcinku koszt spływu wynosi 60zł od osoby)

Rewelacyjny odcinek dla osób szukających przygody, nie wymaga dużych umiejętności kajakarskich, idealny dla osób rozpoczynających spływ, jak również dla osób obeznanych z wiosłami. Na tym etapie Czarna Hańcza tak jak Kameleon skórę zmienia swój charakter. Z łagodnego nurtu przechodzi w szybszy. Jest to bardzo malowniczy odcinek - ze spokojnych i bujnych łąk wkraczamy do dziewiczej Puszczy Augustowskiej. Na szlaku spotykamy zanurzone w nurcie głazy, powalone przez wiatr i bobry drzewa, które łatwo ominąć, lub zatrzymać się i robić zdjęcia. Po drodze mijamy mostki, kładki, wyspy trzcinowe. Brzegi są wysokie i piaszczyste dając wrażenie płynięcia w tunelu żywiołów.

I Etap + II Etap spływ jednodniowy dla wytrzymałych

Dwa etapy w cenie jednego !!!
Jeśli masz już doświadczenie w spływach i lubisz wysiłek to trasa idealna właśnie dla Ciebie. Jak płyniemy?
Trasa: Burdeniszki (początek Czarnej Hańczy) - Frącki 27 km
Czas: ok. 6-7 godz.
Koszt 50,00 zł/od osoby, cena dotyczy min. 4 osób ( w przypadku 2 osób na tym odcinku koszt spływu wynosi 70zł od osoby, jeśli są 3 osoby 50zł od osoby)


III Etap dla odkrywców

Trasa: Frącki - Mikaszówka (25 km)
Czas: ok. 6-7 godz.
Koszt 65,00 zł /od osoby (UWAGA! wymagana minimalna ilość osób do zorganizowania spływu: 8 osób)

To odcinek dla osób lubiących pracować wiosłem, niezwykle urokliwy, prowadzi przez niesamowite tereny. Temu etapowi towarzyszą ostre zakręty, zakola, pętle to co nadaje rzece osobliwego uroku. Znajdujemy się w Puszczy Augustowskiej, potężnym kompleksie leśnym o nieocenionych walorach przyrodniczych. Nadzwyczaj ciekawy i dziki klimat stanowią stare rosochate dęby, olbrzymy świerkowe oraz wiele innych drzew. Na trasie znajdują się dwie śluzy Sosnówek i Mikaszówka.


Rospuda:

Trasa: Małe Raczki-Święte Miejsce (15km) 
Czas ok. 4 godz.
 Koszt 70,00 zł /od osoby  (UWAGA! wymagana minimalna ilość osób do zorganizowania spływu: 8 osób)
Bardzo malowniczy odcinek Suwalszczyzny na którym występują trzy typy krajobrazu od niemal górskich nurtów po leniwie płynącą rzekę wśród łąk i szuwarów, jest to piękny fragment rzeki wpisany do  Natura 2000. Płynie się częściowo przez Puszczę Augustowską, na trasie spotykamy ruiny Pałacu Paca w Dowspudzie oraz uroczysko Święte Miejsce tajemnicze starodawne miejsce dawnego  kultu religijnego. Na trasie wielkie głazy, konary drzew, wysepki, rozwidlenia. Ta rzeka zachwyci nas niepowtarzalnością krajobrazów wzgórz morenowych i unikatowym bogactwem przyrody bagien nadrospudziańskich.


Marycha:

Trasa: Zelwa - Stanowisko (13km)
Czas ok. 4 godz.
Koszt 65,00 zł /od osoby  (UWAGA! wymagana minimalna ilość osób do zorganizowania spływu: 8 osób)
Jest to rzeka jeszcze nie do końca odkryta, dzika i nieokiełznana. W początkowym odcinku szerokie brzegi, porośnięte trzcinami i innymi roślinami wodnymi, powolny nurt, głębokość umiarkowana, silne meandry. W połowie trasy zaczyna się szybszy prąd, rzeka staje się węższa i coraz bardziej urokliwa, jest dużo powalonych drzew które łatwo ominąć.  Przez cały czas płynie się przez las, w połowie trasy tylko jedno zabudowanie. Rzeka płynie na granicy Polsko-Litewskiej (widoczne z brzegów słupki graniczne).Konieczność posiadania dowodu osobistego możliwe kontrole.
Świadczenia:
-przewóz uczestników na spływ i po spływie
-miejsce w kajaku
-wiosło, kapok,
 -miękkie siedzisko do kajaków z laminatu typu Wigraszek
-bezpieczny parking w naszej bazie kajakowej gratis
-dziecko które płynie w kajaku trzyosobowym z dostawką (nie w kajaku trzyosobowym dla osób dorosłych !!!) jako trzecia osoba płaci 50% ceny , dziecko do lat trzech  jest gratis.Posiadamy również gospodarstwo agroturystyczne do którego bardzo serdecznie zapraszamy.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu tel. 507-683-023