sobota, 25 marca 2017

Jednodniowe spływy kajakowe !!!

Spływy jednodniowe.Jednodniowe spływy kajakowe Czarną Hańczą

Jednodniowe spływy kajakowe Czarną Hańczą

Jednodniowe spływy kajakowe Czarną HańcząRospudą i Marychą to świetny pomysł na aktywne i nie wyczerpujące spędzenie czas. Spływy jednodniowe cieszą się dużą popularnością. Pozwalają zapoznać się z rzeką, odwiedzić jej najciekawsze zakątki, miło spędzić czas i wrócić do naszego ośrodka, bądź w  inne zaplanowane miejsce (zapewniamy Państwu transport na i ze spływu). Dla ułatwienia wyboru na jaki szlak się zdecydować, wybraliśmy najpiękniejsze z nich. Czarną Hańczę podzieliliśmy na trzy unikatowe etapy - każdy z nich jest niepowtarzalny i urokliwy,  każdy z nich jest inny, natomiast z Rospudy i Marychy wybraliśmy po jednym odcinku.

Czarna Hańcza spływ w jeden dzień

U nas rzeka Czarna Hańcza ma swój początek, (wypływając z jez. Wigry), także spływ rozpoczynacie od razu rzeką.

Przebywając na terenie Wigierskiego Parku Narodowego ( również płynąc kajakiem, statkiem, kolejką wąskotorową, rowerem) turyści mają obowiązek posiadania kart wstępu.

Cennik kart wstępu do WPN

1. Karta wstępu jednodniowa - pełnopłatna: 6 zł, ulgowa: 3 zł
2. Karta tygodniowa - pełnopłatna: 15 zł, ulgowa: 7 zł 50 gr
3. Karta dwutygodniowa - pełnopłatna: 20 zł, ulgowa:10 zł
 posiadaczom kart dużej rodziny wstęp jest bezpłatny,
Karty można zakupić w naszej bazie kajakowej STRUMYK, w punktach kontroli WPN na trasie lub  na stronie WPN.


I Etap: spływ jednodniowy na początek

Trasa: Burdeniszki (początek Czarnej Hańczy) - Wysoki Most (13 km)
Czas: ok. 4 godz.
Koszt: 45,00 zł /od osoby cena dotyczy min. 4 osób, ( w przypadku 2 osób na tym odcinku koszt spływu wynosi 70zł od osoby, jeśli są 3 osoby 60zł od osoby)

Jest to etap łatwy idealny dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kajakami, rzeka jest bardzo spokojna, ma tu niesamowite walory estetyczne jest piękna i majestatyczna. Płyniemy pośród szumiących trzcin i sitowia, pełnych gderającego ptactwa. Otaczają nas rozległe, bogate w różne gatunki roślin i zwierząt podmokłe łąki. Brzegi są porośnięte trzciną, tatarakiem i pałką wodną. 
Na tym odcinku możemy spotkać wiele gatunków ptactwa wodnego (kaczki, krzyżówki, czaple siwe).


II Etap: dla szukających przygody krótszy

Trasa: Wysoki Most - Frącki (14km)
Czas: ok. 3,5 godz.
Koszt 55zł /od osoby cena dotyczy min. 4 osób 

Rewelacyjny odcinek dla osób szukających przygody, nie wymaga dużych umiejętności kajakarskich,idealny dla osób rozpoczynających spływ, jak również dla osób obeznanych z wiosłami. Na tym etapieCzarna Hańcza tak jak Kameleon skórę zmienia swój charakter. Z łagodnego nurtu przechodzi w szybszy. Jest to bardzo malowniczy odcinek - ze spokojnych i bujnych łąk wkraczamy do dziewiczej Puszczy Augustowskiej. Na szlaku spotykamy zanurzone w nurcie głazy, powalone przez wiatr i bobry drzewa, które łatwo ominąć, lub zatrzymać się i robić zdjęcia. Po drodze mijamy mostki, kładki, wyspy trzcinowe. Brzegi są wysokie i piaszczyste dając wrażenie płynięcia w tunelu żywiołów.

II Etap: dla szukających przygody  dłuższy 

Trasa: Maćkowa Ruda - Frącki (20km)
Czas: ok. 5 godz.
Koszt 55zł /od osoby cena dotyczy min. 4 osób 

Rewelacyjny odcinek dla osób szukających przygody, nie wymaga dużych umiejętności kajakarskich, idealny dla osób rozpoczynających spływ, jak również dla osób obeznanych z wiosłami. Na tym etapie Czarna Hańcza tak jak Kameleon skórę zmienia swój charakter. Z łagodnego nurtu przechodzi w szybszy. Jest to bardzo malowniczy odcinek - ze spokojnych i bujnych łąk wkraczamy do dziewiczej Puszczy Augustowskiej. Na szlaku spotykamy zanurzone w nurcie głazy, powalone przez wiatr i bobry drzewa, które łatwo ominąć, lub zatrzymać się i robić zdjęcia. Po drodze mijamy mostki, kładki, wyspy trzcinowe. Brzegi są wysokie i piaszczyste dając wrażenie płynięcia w tunelu żywiołów.

I Etap + II Etap spływ jednodniowy dla wytrzymałych

Dwa etapy w cenie jednego !!!
Jeśli masz już doświadczenie w spływach i lubisz wysiłek to trasa idealna właśnie dla Ciebie. Jak płyniemy?
Trasa: Burdeniszki (początek Czarnej Hańczy) - Frącki 27 km
Czas: ok. 6-7 godz.
Koszt 55,00 zł/od osoby, cena dotyczy min. 4 osób ( w przypadku 2 osób na tym odcinku koszt spływu wynosi 80zł od osoby, jeśli są 3 osoby 70zł od osoby)


III Etap dla odkrywców

Trasa: Frącki - Mikaszówka (25 km)
Czas: ok. 6-7 godz.
Koszt 70,00 zł /od osoby (UWAGA! wymagana minimalna ilość osób do zorganizowania spływu: 8 osób)

To odcinek dla osób lubiących pracować wiosłem, niezwykle urokliwy, prowadzi przez niesamowite tereny. Temu etapowi towarzyszą ostre zakręty, zakola, pętle to co nadaje rzece osobliwego uroku. Znajdujemy się w Puszczy Augustowskiej, potężnym kompleksie leśnym o nieocenionych walorach przyrodniczych. Nadzwyczaj ciekawy i dziki klimat stanowią stare rosochate dęby, olbrzymy świerkowe oraz wiele innych drzew. Na trasie znajdują się dwie śluzy Sosnówek i Mikaszówka.


Rospuda:

Trasa: Małe Raczki-Święte Miejsce (15km) 
Czas ok. 4 godz.
 Koszt 80,00 zł /od osoby  (UWAGA! wymagana minimalna ilość osób do zorganizowania spływu: 8 osób)
Bardzo malowniczy odcinek Suwalszczyzny na którym występują trzy typy krajobrazu od niemal górskich nurtów po leniwie płynącą rzekę wśród łąk i szuwarów, jest to piękny fragment rzeki wpisany do  Natura 2000. Płynie się częściowo przez Puszczę Augustowską, na trasie spotykamy ruiny Pałacu Paca w Dowspudzie oraz uroczysko Święte Miejsce tajemnicze starodawne miejsce dawnego  kultu religijnego. Na trasie wielkie głazy, konary drzew, wysepki, rozwidlenia. Ta rzeka zachwyci nas niepowtarzalnością krajobrazów wzgórz morenowych i unikatowym bogactwem przyrody bagien nadrospudziańskich.


Marycha:

Trasa: Zelwa - Stanowisko (13km)
Czas ok. 4 godz.
Koszt 75,00 zł /od osoby  (UWAGA! wymagana minimalna ilość osób do zorganizowania spływu: 8 osób)
Jest to rzeka jeszcze nie do końca odkryta, dzika i nieokiełznana. W początkowym odcinku szerokie brzegi, porośnięte trzcinami i innymi roślinami wodnymi, powolny nurt, głębokość umiarkowana, silne meandry. W połowie trasy zaczyna się szybszy prąd, rzeka staje się węższa i coraz bardziej urokliwa, jest dużo powalonych drzew które łatwo ominąć.  Przez cały czas płynie się przez las, w połowie trasy tylko jedno zabudowanie. Rzeka płynie na granicy Polsko-Litewskiej (widoczne z brzegów słupki graniczne).Konieczność posiadania dowodu osobistego możliwe kontrole.
Świadczenia:
-przewóz uczestników na spływ i po spływie
-kajaki typu vista, sprinter, eoli
-wiosło typu DR. Kajak TNP, kapoki w różnych rozmiarach od 15 kg
-bezpieczny parking w naszej bazie kajakowej gratis
-dziecko które płynie w kajaku trzyosobowym z dostawką (nie w kajaku trzyosobowym dla osób dorosłych !!!) jako trzecia osoba płaci 50% ceny , dziecko do lat trzech  gratis.

 Po zakończeniu spływu osoby biorące w nim udział mają w obowiązku pomóc kierowcy załadować na przyczepę kajaki którymi płynęli.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu tel. 507-683-023